Kupující nemovitostí jsou vesměs odkázáni na inzerci a samostatné hledání. Nerozhodují se podle nabídky služeb realitních kanceláří, ale podle nemovitosti, o kterou mají zájem. Přesto jsou to mnohdy kupující, kdo za služby realitky platí. Agent pro kupující má tuto situaci změnit.

Představte si, že chcete koupit nemovitost. Místo hledání, vybírání a domlouvání prohlídek jen zadáte přesnou poptávku a váš agent vše potřebné vyřídí za vás. Neztrácíte čas s nemovitostmi, které nechcete, nedohadujete se s majiteli ani podezřelými makléři, neriskujete, že se stanete obětí podvodu, nevyvážených smluv. Že je to utopie?

Nový realitní trend

Ze západních zemí se k nám pomalu dostávají nové realitní trendy, jedním z nich je právě i agent kupujícího. Skvěle proškolený obchodník hájí zájmy svého klienta, které jsou protichůdné se zájmy prodávajícího: zatímco se prodávající snaží prodat za maximum, cílem kupujícího je nákup za co nejméně. Ideální cena je výsledkem vyjednávání a musí s ní být spokojeny obě strany. Ani agent kupujícího tak nepoužívá laciné triky a manipulační techniky, ale pouze objektivizuje často nereálné představy prodávajícího. Pro vyjednání optimální ceny je proto zapotřebí odborných znalostí, skvělé strategie a notné dávky obchodního talentu. Výsledkem je pak maximální spokojenost kupujícího, který nakoupí nemovitost až o několik desítek procent levněji, než kdyby se do vyjednávání pouštěl na vlastní pěst.

Proč zástupce kupujícího?

V nynější době je na českém trhu kupující odkázán na volbu prodávajícího, nemá možnost ovlivnit kvalitu služby ani prodejního servisu realitky. Výběrem nemovitosti je bez možnosti jiné volby donucen svěřit se do „péče“ realitky, která zastupuje prodávajícího a o zájmy prodávajícího se nezajímá. Navíc sama realitní kancelář může být doslova nebezpečná – často není pojištěna a kupující se nedočkají ani právního servisu advokáta, úschovy kupní ceny a dalších základních předpokladů pro bezpečnou koupi. Přitom je to nejčastěji právě kupující, kdo platí za celé zprostředkování. Při výběru agenta zatupujícího jeho zájmy tyto starosti automaticky odpadají.

Jaká je praxe?

V případě výběru agenta pro kupujícího má kupující předem stanovený rozsah služeb, které mu budou poskytnuty. Obavy, že zaplatí dvojnásobnou provizi, jsou zcela zbytečné. Naprosto běžnou zásadou je, že agenti realitních kanceláří by se měli o provizi mezi sebou dělit. Jenže to je v případě běžné realitky spíše zbožné přání, než praxe. Snadné reality nenechaly agentům žádný prostor po tak nesolidní jednání. Jednoduchá, přísná pravidla skoncovala s prospěchářstvím a upřednostňováním zisku makléře a RK před zájmy klientů. Kupující tak celkově dokonce méně než v běžné realitce, výhodou je mu maximální pohodlí, aktivní vyhledávání nemovitostí agentem a především nevídaná kontrola nad celým obchodem. Navíc v programu Snadných realit získává nad rámec realitního zprostředkování i služby zdarma dle vlastního výběru. Kupující tak zaplatí méně než realitní kanceláři a kromě právního servisu advokáta, kterého si vybírá on sám, má zdarma např. kontrolu nemovitosti stavebním inspektorem a stěhování.

 • Makléř

  Toto je výborná služba.Lidi mohou znát službu agent pro kupující jen z televize z pořadu „hledá se dům pro milionáře“ kde v několika dílech se objevil agent zastupující kupce vily,domu.Vždy se podařilo vyjednat slevu,takže nakonec kupující zaplatil méně než byla cena.Tam se platili procenta z ceny nemovitosti.
  Co jsem zjistil u nás,tak je zatím jen pár firem (mě se podařilo najít 4 firmy),které se primárně zaměřují jen na kupce nemovitostí.Většinou si účtují odměnu z výše vyjednané slevy což je super.Když nevyjednají nic,tak kupec nemusí hradit žádnou odměnu.Perfektní.
  Podařilo se mi najít v Ostravě firmu Zástupci.cz a dále v Praze Reneo.cz, + Alisen.cz
  + Rádce pro vaši nemovitost.cz
  Je to perfektní služba a myslím,že časem vznikne více firem a koupě nemovitosti bude daleko snazší než nyní,kdy na realitním trhu funguje spoustu podvodných RK,i velké,národní a nadnárodní realitky používají nestandardní postupy i když se chlubí kodexy makléřů.
  Služba zástupce pro kupující je super.

  • SnadneReality

   Děkujeme za podporu. Agent zastupující kupujícího vnímáme jako
   jediný správný přístup. Narážíme na to, že lidé si neuvědomují své nároky a co vše by měli požadovat po makléři nebo realitní kanceláři. Vámi vyjmenované modely odměňování agenta kupujícího, kdy platí pouze podíl z dosažené slevy, však považujeme spíše za alternativní a nepředpokládáme, že toto by byla správná cesta. Přesto, že na přání klienta naši agenti takto klidně klienta kupujícího zatupovat budou, věříme, že existuje lepší a také etičtější cesta, jak motivovat agenta/makléře, aby se pral za svého klienta- kupujícího. Tyto alternativní formy jsou totiž mnohdy pro kupující velmi drahé a nevýhodné.
   Existují lepší varianty, detailně s nimi seznamujeme kupující na
   individuálních konzultacích a otevřených seminářích. Tyto jsou do konce r. 2014 zdarma a nevzniká klientům žádný závazek. Vřele tedy doporučuji těm, kteří chtějí při koupi nemovitosti ušetřit a koupit lépe, než přes klasickou RK nebo bez realitky, ať si přijdou zjistit jaké mají možnosti. Nejbližší termín semináře je 21.10.14 v Brně. Místo je možno si rezervovat na e-mailu info@snadnereality.cz.