Pokud jste byli v sobotu (23. 5. 2015) Brně s námi „při tom“, pak jistě poznáváte kreativní občerstvení z brněnského Barcampu. A protože Barcamp byl nabitý přednáškami o marketingu, designu a IT, nemohli jsme za naše inovativní realitní projekty chybět ani my.

Dívat se na náš obor jinak a těšit se z toho, co přináší nové technologie a nová doba, to nás zajímá! To nás baví!

Pro ty, co ještě nevědí, co to vlastně Barcamp je:

„Barcamp je mezinárodní síť otevřených konferencí a workshopů, obyčejně se zaměřuje na nové trendy v internetových aplikacích, designu, nových technologiích, 4médiích, reklamě, podnikání a dalších souvisejících oborech.

Uspořádat barcamp může každý, nejedná se o žádnou centrálně řízenou organizaci. A s trochou šikovnosti to opravdu každý i zvládne. Barcamp by mít pouze dvě základní podmínky: vstup je zdarma a vystoupit na něm může kdokoli, kdo má zájem.“ Zdroj: http://www.barcamp.cz/

Program v Brně byl nabitý, přednášky probíhaly souběžně v 6 až 8 sálech. Bylo těžké se rozhodnout, a i když jsme se museli většinou rozdělit, i tak se nedalo stihnout vše, co by nás zajímalo.

TOP 3 přednášky:

SEO, které zachraňuje životy, Pavel Šíma

Konkrétní případová studie, praktické postupy a užitečné materiály ke stažení. Perfektní a velmi praktické.

Jak přednášet, aby vám ostatní naslouchali, Pavel Čech

Naslouchali jsme, pobavili se a odnesli si jednoduché a použitelné tipy pro zlepšení svých přednášek.

Návod na přežití v informační době: Jak se nepřesytit? Dušan Vystrčil

Tuto přednášku jsme si doslova užili. Každý, kdo se snaží udržet na špičce ve svém oboru, to zná: není problém dohledat nějakou tu novinku z oboru, ale naopak stíhat zpracovat záplavu informací o novinkách, konkurenci apod. Minimálně se tedy hodí porovnat svoje metody s tím, jak si poradí kovaný odborník.

Zajímavé přednášky byly i o sociálních sítích, reklamě, komunikaci s novináři, webdesignu, UX…prostě stálo to za to!

Pokud jste nestihli ten brněnský, můžete stihnout ten další, a to 13. června 2015 v Českých Budějovicích. Pokud nechcete, aby vám ujel vlak nejen v IT, marketingu a podnikání, vřele doporučujeme!

P.S. Byla i afterpárty. Na rozdíl od typických ajťáků realiťák pracuje i v neděli, tedy proběhla bez naší účasti. My, Brňácí, si zajdeme do Tusta v klídku někdy jindy. Ostatně tento podnik jsme již navštívili v roli inspektora za www.kdechcizít.cz. Pokud se party v Tustu vyvedla alespoň tak, jako běžná slavnostní večeře nebo sledováním hokejového zápasu Komety, tak byli účastníci Barcampu určitě spokojeni.