Během seminářů a osobních konzultací, které až do konce roku 2014 poskytujeme zcela zdarma, neustále narážíme na skutečnost, že prodávající nevidí potenciál své nemovitosti, přistupují na zbytečně nízkou cenu a sami sebe připravují o statisíce.

Příklad za všechny

Lucie S. spolu se svým bratrem zdědila dům v lokalitě Brno – venkov. Vzhledem k tomu, že ona i bratr měli o bydlení postaráno a nechtěli se stěhovat, rozhodli se společně pro prodej zděděné nemovitosti a peníze z prodeje si rozdělit. Prodej nemovitosti si vzala na starost Lucie, jako maminka na rodičovské měla dost času na prohlídky a další vyřizování.

Ozvali se známí

Ještě před inzercí nemovitosti projevili zájem o její koupi známí, kteří rovnou přišli s cenovou nabídkou. Lucie i bratr souhlasili, cenu nikde nijak neověřovali, byli to přeci známí a ti jistě ví, kolik takový dům stojí.

Obrali mě o dvě stě tisíc

Lucie přišla na konzultaci Snadných realit právě ve chvíli, kdy známým přislíbili prodej a jen čekají, až získají hypotéku. Po odborné konzultaci a rozboru celé situace bylo zjištěno, že daná nemovitost by měla šanci na prodej za mnohem vyšší cenu, a to dokonce až o 200.000,- Kč.

Kde se stala chyba?

Lucie neprovedla žádné porovnání, neměla tušení o skutečné ceně nemovitosti. Z radosti, že vše bude mít „z krku“, přijala první nabídku. Dle vlastních slov jí přišlo „hloupé“, aby po známých chtěla víc peněz. Svým jednáním tak připravila sebe i bratra o sto tisíc korun.

Majitelé nemovitostí se vrhají do prodeje bezhlavě, navíc je pro ně obtížné objektivně hodnotit danou nemovitost. Pokud se jedná o obchod se známými, často se bojí si říct o víc, stydí se. Svým počínám a nevědomostí však připravují sebe a svou rodinu o dědictví, své děti o finanční podporu při studiu, nový automobil nebo krásnou dovolenou. Jak by se známý zachoval, kdyby situace byla obrácená? Myslíte si, že by vám na revanš třeba majitel autoservisu nabídl roční servis zdarma, jen po známosti?

Paní Lucie přišla na konzultaci pozdě, zavázala se prodat nemovitost za nižší cenu. Vy ale nemusíte dopadnout stejně. Objednejte si konzultaci ještě dnes. Pomůžeme zachránit i vaše peníze!